Korekta uszu ?>

Korekta uszu

Odstające uszy są sporym problemem natury estetycznej. Zwłaszcza dla młodych ludzi mogą stanowić źródło kompleksów i obniżonej samooceny.

Eksperci proponują wykonanie korekty uszu w okolicach 6 r.ż. W tym wieku małżowina uszna jest już w pełni wykształcona.

Zabieg jest krótki i z reguły odbywa się bez komplikacji. Przed jego wykonaniem niezbędne jest zrobienie badań diagnostycznych, które potwierdzą dobry stan zdrowia pacjenta i wyeliminują ewentualne przeciwwskazania. Przeciwwskazaniem do jego przeprowadzenia są stany zapalne operowanych miejsc oraz zaburzenia krzepliwości krwi.

Jak przebiega zabieg korekty uszu?

Zabieg polega na wykonaniu nacięcia za małżowiną uszną, które powoduje odsłonięcie chrząstki. Chrząstka zostaje osłabiona i odpowiednio wymodelowana. Kiedy lekarz osiągnie już oczekiwany rezultat, następuje założenie szwów kształtujących. Zabieg korekty uszu przeprowadza się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Trwa on około 90 minut.

Zalecenia po zabiegu

Przez okres około 2-3 dni po zabiegu mogą wystąpić odczucia bólowe. Bardzo pomocne stają się wówczas środki przeciwbólowe, które doskonale spełniają swoje zadanie. Obrzęk okolic uszu może się utrzymać nawet przez 2-3 tygodnie. Przez kilka tygodni po operacji należy unikać wysiłku fizycznego oraz ekspozycji uszu na intensywne promienie słoneczne. Po 7 dniach odbywa się zdjęcie szwów i opatrunku. Przez kolejny miesiąc pacjent ma obowiązek noszenia specjalnej opaski, chroniącej małżowiny uszne.